12 Mayıs 2010 Çarşamba

Mahşer-i Cümbüş, Ayhan Taş Röportajı


   Türkiye'yi "Modern Doğaçlama Tiyatro" yla tanıştırdılar. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahneleri, Doğaçlama tiyatronun mabedi Hayalhane'yi açtılar.400'ün üstünde  tiyatro sporu, 50'nin üstünde beyin fırtınası gösterisi yaptılar. Türkiye'nin ilk ve tek doğaçlama televizyon şovu Anında Görüntü'yü izleyiciyle buluşturdular. Onlar bir geleneğin temsilcileri, onlar geri dönmeyecek bir düş, onlar MAHŞER-İ CÜMBÜŞ.

   Mahşer-i Cümbüş, 2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya  Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kuruldu. Aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe'de " Tiyatro Sporu " gösterilerine başladı. Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının Ağustos ayında İstanbul'a taşınarak faaliyetlerini İstanbul'da sürdürüyor. Türkiye'de Doğaçlama Tiyatro'nun öncülerinden olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatro'nun gösteri biçimlerinden biri olan " Tiyatro Sporu " nu Türkiye'de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Ekip bugüne kadar 250''nin üzerinde "Tiyatro Sporu" gösterisi yaptı. 12 Uluslararası Tiyatro Festivali'nde Türkiye'yi temsil etti. Kuruluşunun 5. Yılında kendi sahnesi  "Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi "ni açtı.Halen gösterilerini Hayalhane'de gerçekleştiriyorlar.
Mahşer-i Cümbüş oyuncuları:
Özlem Türay, Ayhan Taş,Yiğit Arı,Burak Satıbol,Dilek Çelebi ,Ayça ışıldar
Teknik ekip: Fatih Pestil, Fatih Günay
Tiyatro sezonunun açılmasıyla doğaçlama tiyatroyu ve Mahşer-i  Cümbüş'ü Ayhan TAŞ'la konuştuk.

10 Mayıs 2010 Pazartesi

Deniz Baykalın İstifası ve Konuşması

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin genel başkanlık görevinden istifa etti.   Baykal, istifa konuşmasında özel görüntülerinin iki hafta önce imal edildiğini ve bu komplonun iktidardan habersiz hazırlanmış olamayacağını ifade ederek “Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel, CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrılmaksa, o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmem, hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum” diye konuştu.

Kpss 2010 Başvuru Tarihi ve Kpds, ÜdsKPSS 2010 Başvuru Tarihi 2010 KPSS Başvuru Tarihi 2010 Kpss Başvuruları

'ye girecek olanlar ya da girmeyi düşünenler belli oldu buyrun ayrıntılar aşagıdadır
ÖSYM gelecek 2010 yıl lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için düzenleyecek.

Paranoya Hakkında


:  Büyüklük, aleyhte olunma, eziyet edilme gibi hezeyanlarla kendini belli eden akıl hastalığı. Bu psikozlarda zeka korunmuştur, hissi cevaplar mantıklıdır, yanlış idrakler (halüsinasyonlar) nadiren görülür. Paranoya durumları (paranoid psikozlar) üç grup altında incelenir:

1. : Çok nadirdir, gerçek bir olayın uygulamasının abartılması veya yanlış anlaşılması üzerine kurulan bir hezeyan sisteminin yıllar boyunca yavaş yavaş gelişmesidir. Bunlar arasında kendisini mehdi veya peygamber olarak görenler en çarpıcı örneklerdir.

8 Mayıs 2010 Cumartesi

Akıl Okuyan Bilgisayar Artık Hayal Değil


   artık ne falcıların ne de medyumlarım tekeli altında çünkü günümüzde bazı bilgisayarlar  bunu yapabiliyor. insanların ne düşündüğünü tespit etmek  için  kullanılan beyin tarayıcısı yazılım programları çarşamba günü düzenlenen teknolojiyle ilgili buluşlar arasında Intel Corp., firması tarafından kamuoyuna tanıtıldı.

7 Mayıs 2010 Cuma

Hıçkırmanın Nedeni ve Hıçkırık Tutunca Neler Yapmalıyız?


HAVA VARLIĞINDAN DOLAYI OLUŞUR

   Hıçkırık, midenin üst bölgesinde ve yemek borusunun alt kısmında bulunan sinirlerin uyarılması sonucunda ortaya çıkar. Uyartı ise gaz (hava) varlığı nedeniyle oluşur. Çok hızlı bir şekilde yemek yediğimizde, çoğunlukla besinler ile birlikte hava da yutarız. Bu havanın büyük çoğunluğu bir şekilde zaten geri çıkar (geğirme ile), ancak bir kısmı da besin tabakaları arasında hapsolur. Hıçkırık da, hapsolmuş durumdaki bu havanın yukarıya ve vücut dışına doğru atılmasını sağlayan bir mekanizmadır. Karbonatlı içeceklerin aniden hıçkırığın başlamasına neden olması da bu yüzdendir.

Kava Kava
Latince Adı:
Piper methysticum

Almanca Adı: Kawa Kawa
Özellikleri: Pasifik Adaları'nda yetişen bitki, bu bölgenin kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Etiketler

2010 kpss (1) akıl okuyan bilgisayar (1) anaa (1) ayhan taş ile röportaj (1) başarılı olmak (1) baykalın chpden istifası (1) baykalın istifası (1) baykalın son sözleri (1) bilgisayarla akıl okuma (1) confucius kimdir? (1) çok güzel hareketler bunlar (1) çok tuhaf (1) deniz baykalın istifa konuşması (1) Eğlence - (1) enstrümantal müzik (1) Enstrümantal Müzikler - (1) Enteresanlar - (1) Felsefe - (1) geyiksel (1) gmail almak (1) gmail hesabı oluşturmak (1) gmail nasıl alınır? (1) göz alınan darbeler (1) göz morarması (1) göze yumrukla vurulması (1) harekete geçin (1) havuçlu anne (1) hıçkırığın açıklaması (1) hıçkırık nasıl geçer (1) hıçkırık tutunca ne yapmalıyız (1) hıçkırıkın açıklaması (1) hıyarlı baba (1) ilginç bitki (1) insan neden ağlar? (1) İnternet - (1) kava kava (1) kawa kawa (1) Kişisel Gelişim - (1) komik ufak oyunlar eğlenceler (1) konfüçyüs kimdir? (1) konfüçyüs neyin nesi? (1) kpss sınavı (1) kpss tarihi (1) mahşer cümbüş röportaj ayhan taş röportaj (1) mahşeri cümbüş röportaj (1) meditasyon müzikleri (1) nasıl başarılı olabilirim? (1) neden ağlarız? (1) neden başarısız oluyorum? (1) neden hıçkırırız (1) niçin ağlarız? (1) paranoya (1) paranoya hakkında (1) paranoya nedir (1) piper methysticum (1) Psikoloji - (2) Sağlık - (2) Sınavlar - (1) Siyaset - (1) sözsüz müzikler (1) şaşırtan bilgiler (1) Şifalı Bitkiler - (1) Teknoloji - (1) Tiyatro - (2) tiyatro metinleri (1) tuhaf şeyler (1) zihin okuyan bilgisayar (1)
Albümler İndir

  © Blogger template 'A Click Apart' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP